http-equiv='refresh'/>

16 Ocak 2014 Perşembe

İlk Sunum ve Şaheserler

Dün Eda’nın ünite sonu sunumu vardı. Bu ünitenin konusu “duyularımız”dı. Hepsinin de ilk sahne deneyimi. Kızımın yerine ben heyecanlandım seyretmeye gittiğimde. Bahadır İtalya’da olduğu için annemle ikimiz gittik. Yemekhaneyi gösteri için düzenlemişlerdi. Kızımın her gün oturduğu mini mini sandalyelere bu kez biz oturduk.

Önce ikili olarak çıkıp her bir duyu organıyla ilgili birkaç cümle söylediler. Eda’nın rolü burunla ilgiliydi. Başına burun resminin olduğu bir taç takılmıştı ve arkadaşıyla el ele çıkıp sırayla ezberini aktardılar. “Burun koklama duyu organımızdır. Burnum olmasaydı annemin güzel kokusunu alamazdım” dedi :) Sırayla çıktıktan sonra hepsi sahneye gelip müzik öğretmeni klavye çalarken ünite boyunca öğrendikleri şarkıları söylediler. Bazıları bağıra bağıra söyledi, bazıları kıpır kıpır dans etti, kimisi annesine doğru dönerek söyledi. Çok eğlenceli görüntülerdi.

Son olarak da İngilizce bir piyes hazırlamışlardı. Tek cümlelik rolleri vardı hepsinin. Bunun arkasından da İngilizce şarkılar söyleyerek sunumu tamamladılar. Ben kendimi tutamadım tabi ilk başta. Kızımı karşımda öyle görünce gurur ve mutluluktan gözler hemen doldu. Öğretmen iyi oldu da en başında biz velileri uyararak çocukların bol bol alkış beklediğini söyledi ve onlara el sallamamızı rica etti. Bir de konsantrasyonları bozulmasın diye video çekmememiz istenmişti. Okul tarafından kameraya alınıyordu zaten. Yine de baktım herkes fotoğraf çekiyor, ben de hızlıca bir poz yakaladım.Sunumdan sonra Ördekler Sınıfının ünite boyunca yaptığı etkinliklerin yer aldığı sergiyi gezdik hep birlikte. Zaten bir süre sonra hepsini eve gönderecekler ama yine de dayanamayıp fotoğraflarını çektim. Özellikle dedesini motorun üzerinde çizdiği resim çok tatlı geldi. Nerden düşündüyse, çocuk hayalgücü işte. Bir de tüm boyamalarında moru kullanmış, annesinin kızı.Yine mor hep mor

Alttaki mor Eda'nın eseri :)

Çıkınca kendini kırlarla attı stresi gitsin diye :p


Güzel bir gündü. Duyular tamam, sıradaki ünite ne olacak bakalım.


HB

3 yorum:

AdanınAnnesi dedi ki...

çok gurur ve heyecan verici değilmi:)
darısı başıma :P

Burcu Bilir dedi ki...

Çok güzel mutluluklar bunlar. Daha büyüklerini görün inşallah :)
Ünite ünite yapılması da çok güzel sunumun. Yarıyıl tatiline ne zaman girecekler?

SadeAnne dedi ki...

@Emre; Çok ama çok heyecanlıydı. CD sini verecekler, izler dururum artık tekrar tekrar. Evet darısı başına ;)
@Burcu; Amin canım çok güzel bir şeyler öğrendiğini ve daha bu yaşta bunu ifade edebildiğini görmek. Bu hafta sondu ama zaten Eda hasta olduğu için evde. Haftaya ve ondan sonraki hafta oyun şeklinde geçecekmiş, göndermek isteğe bağlı. Sağlık durumuna göre bakıcam artık.

Yorum Gönder

Popüler Yayınlar

Recent News